Aktywność sportowa zimą – jak zadbać o swoje zdrowie?

Nieprzyjazna pogoda nie powinna być wymówką do lenistwa. Jest wiele osób, które mimo deszczu, wiatru i śniegu uprawiają sport na świeżym powietrzu. Kluczem do sukcesu jest wyrobienie nawyków i odpowiednia motywacja oraz siła woli. Najlepszym motywatorem do podejmowania aktywności fizycznej nawet zimą, powinno być nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Podczas uprawiania sportu w naszym organizmie wydzielają się endorfiny, które odpowiadają za uczucie szczęścia. Oprócz tego wystarczy 30 minut aktywności dziennie, aby znacznie zredukować ryzyko zawału serca. 

Czy można biegać zimą? 

Wielu ludzi sceptycznie podchodzi do biegania zimą. Szczególnie, gdy za oknem pada śnieg. Oczywiście istnieje ryzyko kontuzji, jeśli biegacz poślizgnie się na oblodzonym chodniku, ale można zredukować zagrożenie inwestując w odpowiednie wyposażenie. Istnieją specjalne modele obuwia dla osób biegających zimą. o tym, że warto biegać w zimę dowiesz się z blogu sportowego https://sportowi.pl/. Podeszwy butów są wyposażone w specjalne protektory, które zwiększają przyczepność obuwia do powierzchni. Jeśli mimo to nadal ktoś boi się kontuzji, to świetnie sprawdzają się siłownie, gdzie są bieżnie. 

Łyżwy – rozrywka dla małych i dużych

W sezonie jesienno-zimowym w wielu miejscowościach są otwierana sztuczne lodowiska. To doskonała okazja, aby spróbować swoich sił na lodzie i jednocześnie zadbać o zdrowie. Podczas treningu na lodowisku można spalić mnóstwo kalorii, a przy okazji świetnie się bawić. Jeśli nie umiesz jeździć na łyżwach, to nic straconego! Większość lodowisk współpracuje z trenerami i szkółkami, a jeśli nie mają nauczycieli to zawsze są dostępne specjalne, mobilne podpory. Dzięki nim człowiek stoi na lodzie stabilnie i może spokojnie uczyć się podstaw łyżwiarstwa. 

Narty – świetny pomysł na urlop i na co dzień

Niektórzy mają ten przywilej, że mieszkają w górskich miejscowościach. Takie osoby od małego uczą się sportów takich jak narciarstwo. Dzięki temu, kiedy przychodzi sezon mogą zamiast biegać, rozpocząć inną aktywność na świeżym powietrzu. Jednak jest też mnóstwo fanów narciarstwa, którzy nie są z pochodzenia góralami, ale specjalnie nauczyli się tej dziedziny sportu i co roku spędzają urlop szusując po stokach. 

5/5 - (1)