Spotify czy YouTube Music – co wybrać?

Spotify i Youtube Music to obecnie dwie najpopularniejsze marki, które zajmują się streamingiem muzycznym. Dzięki nim za niewysoką cenę ma się dostęp do milionów piosenek, praktycznie bez żadnych ograniczeń. Szwedzki i amerykański serwis strumieniowy różnią się drobnymi szczegółami, przez co trzeba się zastanowić nad wyborem. Okazuje się, że wiele zależy tutaj od potrzeb użytkownika. Jakie są zalety Spotify oraz Youtube Music i który z serwisów bardziej spełni naszą zapotrzebowanie na muzykę? 

Zalety Spotify 

Spotify już od wielu lat jest światowym hegemonem, jeśli chodzi o serwisy streamingowe. Nie ma co się temu dziwić. Posiada on w swoich zbiorach aż 60 milionów utworów, które są legalnie zebrane dzięki umowom z wytwórniami. Daje to nieograniczone możliwości wyboru piosenek, niezależnie od gatunku czy popularności artysty. Dużą zaletą jest również możliwość odtwarzania podcastów najpopularniejszych twórców świata. Spotify skupia się zatem nie tylko na muzyce, ale też innych formach, nieocenionych przy dłuższych podróżach. Warto zwrócić również na pakiety rodzinne, które obniżają comiesięczne koszty.

Zalety Youtube Music

Działalność Youtube Music jest stosunkowo młoda, ale jego popularność wcale nie dziwi. W końcu platforma Youtube od zawsze była ważnym źródłem słuchania muzyki. Amerykański gigant w końcu doczekał się aplikacji, która ułatwia pobieranie piosenek, a nawet teledysków. Dzięki Youtube Music można słuchać piosenek bez stale włączonego ekranu, jak było to do tej pory. Ciekawą funkcją jest możliwość przechowywania piosenek i teledysków na dysku, a także brak przerywających reklam. 

Jaki serwis wybrać? 

Zarówno Spotify, jak i YouTube Music to świetne wybory, jeśli chodzi o serwisy muzyczne. Posiadają ogromne biblioteki i można z nich korzystać w Polsce za mniej niż 30 złotych miesięcznie. Wybór powinien zależeć tutaj od konkretnych preferencji. Spotify będzie lepsze dla osób, które często korzystają z podcastów, natomiast YouTube Music może przydać się fanom teledysków i filmów z platformy. Bez względu na to co wybierzesz będziesz zadowolony – oba serwisy są polecane przez blogi muzyczne, takie jak https://pozytywnebrzmienie.pl/. Obu serwisów można spróbować w wersji darmowej, przez co można się o ich atutach przekonać samemu. 

5/5 - (1)