Buty – jak wybrać odpowiednie?

Moda, zarówno męska jak i damska rządzi się swoimi prawami. Mimo, że wraz z kolejnymi latami zmieniają się też trendy panujące w danej grupie społecznej, można zauważyć kilka filarów mody które nie zmieniają się aż tak bardzo, a nawet jeśli, to wciąż są podstawą ubioru. Jednym z takich podstaw kreacji są buty, o których mówi się, że są najważniejszym elementem stroju. Buty urosły do takiej rangi, że dostały swoje powiedzenie które mówi, że człowieka poznasz po butach. Czy buty są aż tak ważną częścią naszego stroju? Jak wybrać odpowiednie buty dla siebie? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!

Jakie buty wybrać?

Nie da się w dwóch zdaniach odpowiedzieć jakie buty będą najlepsze. Na to jakie obuwie będzie najlepsze dla nas w danej chwili wpływa mnóstwo czynników. Na początku należy zauważyć, że buty powinny pasować do reszty naszego odzienia. Nikt nie chce niepasujących butów. Co to oznacza? Dobierz typ buta do swojego stylu. Jeśli masz na sobie luźniejsze ubrania, idziesz na spacer do parku czy też nad brzeg Wisły w Krakowie i masz na sobie sportowe ubrania, Twoje buty również powinny być sportowe. Jeśli natomiast masz na sobie bardziej elegancki ubiór, przykładowo spodnie w kant i lnianą koszulę, powinieneś postawić na obuwie typu casual/sportowa elegancja. Raczej nie chcesz ubrać sportowych sneakersów do luźnej koszuli, ale nie chcesz też ubrać klasycznych butów garnitórowych, ponieważ też nie będa pasowały do całości. 

Gdzie szukać butów?

To, gdzie najlepiej wybrać się po buty znowu zależy od tego jakiego typu butów szukamy. Jeśli nie zależy nam na konkretnym typie, możemy wybrać się do popularnych sieciówek jak H&M. Znajdziemy tam co najmniej kilka typów obuwia w całkiem atrakcyjnych cenach. Jeśli szukamy czegoś konkretnego, przykładowo sneakersów, warto wybrać się do sklepu sportowego lub sklepu który zajmuje się wyłącznie sprzedażą sneakersów. Jeśli natomiast potrzebujesz buta wyjściowego, eleganckiego, najlepiej wybrać się do sklepu sprzedającego wyroby skórzane lub do sklepu z garniturami. W takim miejscu z pewnością znajdziesz but dla siebie. 

5/5 - (1)