Peryferia gamingowe – czego potrzebuje hardkorowy gracz?

Każdy kto chociaż raz zagrał na komputerze wie jak duża różnica jest między komputerem gamingowym, a konsolą. Kupując konsole mamy zapewnione ze strony producenta praktycznie wszystko co jest nam potrzebne do grania. Praktycznie, ponieważ potrzebny jest oczywiście telewizor (który zazwyczaj mamy w domu) i headset, ale to element niezbędny tylko przy graniu w sieci. Z komputerem jest niestety inaczej, po zakupie jednostki centralnej mamy najważniejszy element całego gamingowego zestawu, ale wciąż brakuje w nim kilku niezbędnych elementów. Czego potrzebujemy w naszym gamingowym setupie aby w pełni cieszyć się z grania w gry komputerowe? O tym piszemy poniżej.

Po pierwsze – monitor

Czym byłby PC master race bez odpowiedniego monitora, mogącego wyświetl wszystko to, co ma nam do pokazania potężna karta graficzna? Każdy komputerowy gracz powie jedno – minimum 60fps, a najlepiej 144fps. Mając na uwadze te podstawy, warto jest zdecydować się na monitor o wyższej częstotliwości odświeżania. Oprócz zapewnienia sobie płynności rozgrywki, warto też pamiętać o przyzwoitych kolorach, tak abyśmy mogli napawać się pięknem szaty graficznej danej gry. Zakup monitora o takich parametrach nie jest niestety tani, ale z pewnością ucieszy nas kiedy już siądziemy do ogrania naszego ulubionego tytułu. 

Po drugie – mysz i klawiatura

Elementy te nie wpływają aż tak bardzo na nasze doświadczenia z gry, choć są równie ważne, ponieważ to one wpływają na naszą ergonomię i wygodę. Wybór myszy to kwestia indywidualna, ważne aby miała dobry sensor, a sam jej typ zależy od naszej dłoni i gier w jakie gramy. Grając w strategię i MMORPG lepsza będzie dla nas mysz z dodatkowymi przyciskami po boku, ponieważ pozwoli to na szybszą reakcję i większą wydajność w grze. Grając w shootery nie będziemy potrzebować aż tylu przycisków, zamiast tego skupimy się na jak najwygodniejszym kształcie myszy i na sensorze który pozwoli nam na oddawanie bardzo precyzyjnych strzałów. W przypadku klawiatury jest podobnie. Większość graczy zgodzi się, że najlepsza będzie klawiatura mechaniczna, choć znajdą się osoby które wybiorą klawiaturę membranową. Dalej dochodzi kwestia numpada, jeśli gramy w shootery i potrzebujemy dodatkowego miejsca na biurku, warto wziąć klawiaturę bez numpada. Jeśli natomiast potrzebujemy dodatkowych klawiszy pod które przypiszemy sobie makra i bindy, warto zastanowić się nad klawiaturą pełnowymiarową. 

5/5 - (1)