Prawo w biznesie – co warto wiedzieć?

Prawo w biznesie to praktyczny kierunek studiów, gdzie łączy się ze sobą wiedzę prawniczą związaną z prowadzoną działalnością z kompetencjami menedżerskimi. Po studiach tych, absolwenci uchodzą za ekspertów w dziedzinie obrotu gospodarczego oraz w zakresie przedsiębiorstw. 

Czy kierunek jest przyszłościowy?

Studenci, którzy podejmują się studiów w tym zakresie chwalą sobie ogrom specjalistycznej wiedzy im przekazanej, związanej z obrotem gospodarczym. Młodzi ludzie kończący ten kierunek cenią sobie wiedzę o prawie kontraktów, podkreślając, że jest to umiejętność wskazana na rynku pracy, która pozwala zdobyć satysfakcjonujące zatrudnienie, osiągnąć dobry zarobek. Absolwenci chwalą sobie zajęcia związane z zarządzaniem konfliktem, kształtowaniem zdolności menedżerskich, ponadto kurs językowy z j. angielskiego, który jest oferowany na tym kierunku, pozwala w doskonałym stopniu opanować ten język. 

Do kogo adresowany jest kierunek, co należy jeszcze o nim wiedzieć?

Kierunek jest adresowany zarówno do młodych ludzi tuż po ukończeniu liceum, jak też do tych, którzy planują założenie własnej działalności gospodarczej oraz do przedsiębiorców, którzy chcą w siebie zainwestować. Przedmioty które są wykładane na tym kierunku to m.in. podstawy zarządzania, prawo cywilne w biznesie, prawo podmiotów gospodarczych, podmiot gospodarczy w działaniu, czy też kontrakty handlowe w praktyce. Na ostatnim roku studiów następuje profilowanie, gdzie można wybrać, czy bardziej zależy nam na przedmiotach prawniczych, czy związanych z zarządzaniem. 

Podsumowanie

Prawo w biznesie to przyszłościowy kierunek, który pozwala na znalezienie dobrze płatnej, satysfakcjonującej pracy zawodowej – o tym przeczytasz na każdym biznesowym blogu, przykładowo na https://shark.net.pl/. Wybierają go ponadto przedsiębiorcy, którym zależy na poszerzeniu swojej wiedzy, jak też osoby, które dopiero planują założenie własnej działalności gospodarczej, tak więc jest to kierunek dla wszystkich, którzy są przedsiębiorczy, bądź chcą się nauczyć gospodarowania finansami. Co warte podkreślenia praktyki odbywają się w działach prawnych i organizacyjnych przedsiębiorstw, co pozwala nabyć wiedzę praktyczną, zdobyć pierwsze szlify. 

5/5 - (1)